2017’de 14 Ülkeye İhracat

02.05.2018, 09:56'de eklendi

Kuruluşundan bu yana 52 ülkeye ihracat yapan OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. 2017 yılında OSTİM’den 14 ülkeye ihracat yaptı.

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. 2017 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısı divan heyetinin teşkilinin ardından başladı. Toplantı, salonda bulunamayan ortakların katılımına imkan sunacak şekilde internet üzerinden de yayınlandı.

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, sözleşme gereği Divan Başkanı olurken Divan heyeti, Zeki Sayın, Mehmet Alkan ve Saffet Cansever den oluştu.

2017 Yılı faaliyetleri Genel Müdür Abdullah Çörtü tarafından anlatıldı. Çörtü, şirketin faaliyetlerini düzenli olarak Kamu Aydınlatma Platformu’nda açıkladıklarını belirtti. Yatırımcı olarak Ostim Teknopark projesine başladıkları bilgisini paylaşan Çörtü, “İlk etap için anlaşmaya vardık. Buranın yatırımını yapacağız, 20 yıl boyunca kira geliri elde edeceğiz. Hem şirkete gelir hem de OSTİM’e teknopark kazandırmış olacağız.”

Şirketin ihracat faaliyetlerine de değinen Çörtü, şirketin kuruluşundan beri 51 farklı ülkeye ihracat yaptıklarını anlattı. Tecrübeli yönetici, “İhracat yaptığımız ülke sayısı bu yıl 53’e çıkacak. 2017 yılında 14 ülkeye ihracat yaptık.” bilgisini paylaştı.

Faaliyet raporu okunmasının ardından müzakereye açıldı. Ortaklar faaliyetler hakkında merak ettikleri soruları şirket yöneticilerine sordu. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, ve Genel Müdür Abdullah Çörtü soruları cevapladı. Yönetim kurulu faaliyetleri ve gelir gider hesapları genel kurul tarafından ibra edildi.

İlgili Fotoğraflar

Diğer Haberler