Başkent, Üçüncü Kez Küresel Aktörleri Ağırlayacak

20.09.2016, 00:00'de eklendi

Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA), 11-13 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın (SSM) himayelerindeki dev organizasyona sayılı günler kaldı. OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) tarafından düzenlenen Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA), 11-13 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek. Etkinlikte BOEING, AIRBUS, SIKORSKY, EADS gibi sektörün büyükleri tam kadro yer alacak.
Savunma ve havacılık sektörlerinin dünya çapındaki dev firmalarının, sektörün Türk firmalarıyla tanışmak ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmek üzere geleceği Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri 2016’da (ICDDA’16) geri sayım başladı.

Etkinlik, 11-13 Ekim 2016 tarihleri arasında, Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayelerinde OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) organizatörlüğünde Ankara’da üçüncü kez kapılarını açacak.

ATO/Congresium Kongre Merkezi’nde, küresel aktörlerle Türk KOBİ’lerinin aynı masada buluşacağı ICDDA16’nın ilk gününde ‘Türkiye’deki Savunma Havacılık ve Offset Pazarının Panaroması’ konulu konferansa katılacak olan davetli ve katılımcılar; 2. ve 3. gününde ise ikili iş görüşmeleri yapma fırsatı yakalayacaklar. Etkinlikte, orijinal ekipman üreticilerinin satın alma süreçleri ve tedarik zinciri politikaları üzerine çalıştaylar da düzenlenecek.

Sponsor ailesi genişledi

2014 yılında, 34 ülkeden 250'den fazla küresel firmanın katılımı ile 4.800 bire bir kayıtlı iş görüşmesi gerçekleştirilen dev organizasyona önceki etkinliklerde sponsor olan TAI, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, FNSS, TEI, MKE ve SSI’ya, bu yıl DASSAULT SYSTEMES, OTOKAR, İSTANBUL TEKNOPARK eklendi. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, Ankara Sanayi Odası, Ankara Kalkınma Ajansı, SASAD gibi ana sanayi firmaları ve pek çok kurum ve kuruluşun da desteklediği, kısa sürede sektörün ülkemizdeki en önemli faaliyetleri arasına giren ICDDA16’da; birçok ülkeden, yüzlerce firmanın katılımı ve 4.000’den fazla ikili iş görüşmesi bekleniyor.

BOEING, AIRBUS, SIKORSKY, EADS, THALES, ROLLS-ROYCE, LOCKHEED MARTIN, BAE SYSTEMS, MBDA, AGUSTA WESTLAND, AIRCRAFT PHILIPP GROUP, RAYTHEON, DAHER, NAVANTIA, THYSSENKRUPP, IDEAL AEROSMITH, TRIUMPH GROUP, POWELL, STELIA, KONGSBERG, AIRCONSULT ile savunma ve havacılık alanında yurtdışından çeşitli kümeler 11-13 Ekim’de tam kadro ile ICDDA’daki yerini alacak. Diğer yandan geçtiğimiz yıllara ek olarak bu yıl Anayurt Güvenliği konusunun ele alınacağı Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri’ne bu konuda birçok satınalma temsilcisi de gelecek.

Organizasyonun önemli bir ortam oluşturacağını düşünen Savunma Sanayii Müsteşarlığı, aynı zamanda yerel ve uluslararası şirketlerin yeni iş ağları kurmasına ve iş birlikleri fırsatları yakalamasına olanak veren bir teknoloji platformu olacağı inancıyla etkinliğe tam destek veriyor. Organizasyonu yöneten OSSA, savunma ve havacılık sektörlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında yerli üretimin payını artırmak ve üyesi olan KOBİ’leri uluslararası pazarda rekabet edebilir hale getirmek amacıyla 2008 yılından bugüne faaliyetlerini sürdürüyor.

İlgili Fotoğraflar

Diğer Haberler