LABORATUVAR VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİ GEZİLERİ

08.09.2015, 00:00'de eklendi

Laboratuvar ve araştırma merkezleri gezileri

İŞİM – İş ve İnşaat Makineleri Kümesi olarak Aralık ayında üye firmalarımızın AR-GE çalışmalarına destek olabilecek ve ürün kalitelerini geliştirebilmeleri açısından Ankara’da bulunan laboratuvar ve araştırma merkezlerini ziyaret ettik.

İlk durağımız bölgemizde hizmet veren KOSGEB Ostim Hizmet Merkezi laboratuvarları oldu. Üye firmalarımız ile düzenlenen ziyaret kapsamındahem KOSGEB destekleri hem de KOSGEB’in laboratuvar hizmetleri hakkında bilgilendirildik.

Ostim merkezinde bulunan merkezlerde ağırlıklı olarak metal sektöründe tahribatlı ve tahribatsız olmak üzere analizlerin yapılabildiğini bildirdiler.    

Ardından Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi’ni ziyaret ettik. Merkez Başkanı Prof.Dr. Bilgin Kaftanoğlu tarafından üyelerimize merkez hakkında detaylı bilgi verildi. Merkez, metal şekillendirme araştırmaları için gerekli olan birçok donanım ve yazılım olanaklarına sahip. Şekillendirme presleri, malzeme ve mikroyapı karakterizasyonu için test cihazları ve sayısal analizler için gerekli olan yazılım ve donanım zengin bir bütünlük içindeki Merkez'in altyapısını üyelerimiz yerinde inceleyerek bilgi sahibi oldular. Özellikle soğuk/sıcak şekillendirmede kullanılan presler üyelerimizin bir hayli dikkatini çekti. Prof.Dr. Bilgin Kaftanoğlu üyelerimize metal şekillendirme merkezinin kapılarının her zaman açık olduğunu ve firmalarımıza çalışmalarında her türlü destek ve yardımı sağlayacaklarını bildirdiler.

İlgili Fotoğraflar

Diğer Haberler