MARKA ile Tecrübe Paylaşımı

09.10.2017, 17:00'de eklendi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), bölgesindeki kümelenme hedefleri kapsamında OSTİM’in kümelenme deneyimlerini dinledi.

Kocaeli, Düzce, Sakarya, Bolu ve Yalova illerini kapsayan MARKA, bölgesindeki sektörlerde odaklandığı kümelenme hedefleri doğrultusunda Avrupa Kümelenme Mükemmeliyeti Vakfı (EFCE) tarafından belirlenen Kümelenme Temelli Değişim Yönetimi Eğitimi düzenliyor. 

Türkiye’de kümelenme konusunda OSTİM’in iyi uygulama örneklerine sahip olduğuna dikkat çeken MARKA, yöneticileri OSTİM OSB’nin deneyimlerini yerinde dinledi.

İş ve inşaat makineleri, yenilenebilir enerji, savunma ve havacılık, medikal, kauçuk, raylı sistemler ve son olarak faaliyete başlayan haberleşme teknolojileri sektörlerinde Türkiye’deki örnek kümelenmeleri hayata geçiren OSTİM OSB, kümelenme tecrübelerini MARKA yöneticileriyle paylaştı.

Toplantının açılışında konuşan OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, kümelerin kuruluş süreci, gerçekleştirdikleri faaliyetler ve firmalara olan katkılarını aktardı. Küme koordinatörleri de, MARKA heyetine kazandıkları tecrübeler ve projelerine ilişkin bilgiler vererek; aynı sektördeki firmaları ihracat ve uluslararası rekabet hedefleri doğrultusunda motive ederek ortak çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

İlgili Fotoğraflar

Diğer Haberler