Homepage ›› Building and Construction

Building and Construction

Yapı ve İnşaat

Yapı ve inşaat sektörü, ülkemizin kalkınmasında en önemli sektörlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. İnşaatın kalkınmada çok özel bir yeri olmasından hareketle bu alanda üretim yapan marka ve işletme sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu çerçevede çok önemli bir sanayi şehri olan OSTİM de üretimin merkezi olma rolünü üstlenmektedir.

ANKARA OSTİM Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan onlarca işletme Türkiye’nin yapı ve inşaat malzemesi ihtiyacına cevap verme amacı güder. Üretimin kaliteli bir şekilde devam etmesi amaçlanırken ürün çeşitliliği daima en iyi seviyelerdedir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ile üretimin daha başarılı seviyelere taşındığı OSTİM Türkiye’nin sanayi hamlesi için özel bir yere sahiptir.

Yapı ve İnşaat Malzemeleri Üretimi Gerçekleştirilen Alanlar

Kalkınmanın en önemli unsurlarından olan yapı ve inşaatın sürdürülebilirliğini desteklemek adına OSTİM sınırları içinde kusursuz bir üretim serüveni devam eder. Bu kapsamda onlarca marka ve binlerce m2lik alanda aşağıdaki konularda üretim devam eder.

PVC ve Alüminyum

Yapı ve inşaat sektörünün en özel alanlarından bir tanesi olan PVC ve alüminyum ANKARA OSTİM sınırları içerisinde kusursuz üretimin gerçekleştiği konular arasındadır. Farklı ihtiyaçlara cevap verirken kaliteli ürün ve uzun ömürlü çözümler sağlanması da oldukça değerlidir. PVC ve alüminyum imalatı konusunda ülkemizin dikkat çeken markaları sanayi şehrinde üretimlerini devam ettirir.

İzolasyon ve Yalıtım

Enerjiyi doğru ve verimli bir şekilde kullanmak hem bireysel hem de kurumsal anlamda herkesin en büyük arzusudur. ANKARA OSTİM bünyesinde üretim yapan marka ve işletmeler bu beklentiyi karşılamayı hedefler. Enerji verimliliğinin sadece üretimde değil yaşamın her anında ortaya çıkması adına hareket eden sanayi şehri paydaşları Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıracak yaklaşımlar sergiler.

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj

Çelik konstrüksiyon, sağlam bir üretim ve kullanışlı sonuçlar elde etmek adına tercih edilen yenilikçi çözümlerde bir tanesidir. Yapı ve inşaat sektörünün önemli alanlarından bir tanesi olan çelik konstrüksiyon konusunda başarılı süreçlerle sonuç odaklı bir yaklaşım hedeflenir. OSTİM bünyesinde üretimlerini sürdüren markalar sadece yaşam alanları değil fabrikalar ve diğer amaçlarla kullanım hedeflemeyi arzu ederler. Kalkınma hamlesinin önemli bir aktörü olmak isteyen markalarla sürdürülebilirlik hedeflenmektedir.

Havalandırma, Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemleri; yapı ve inşaat sektörünün değerli bir alt alanı olarak insan yaşamını şekillendirmektedir. Daha yaşanılabilir ortamlar tesis etme arzusuyla üretim gerçekleştiren imalatçı firmalar sadece Türk tüketiciler için değil yabanca pazarlar için de çözüm odaklı ürünler ortaya koyar.

Temiz havanın elde edilmesi adına teknolojik çözümler değerIendirilirken hedef daima en başarılı çözümleri ön plana çıkarmaktır. OSTİM bünyesinde ve sanayi kenti içerisinde üretim yapan markaların katma değer yaratacak ürünleriyle tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermek kolaylaşıyor. Üstelik üretimde tercih edilen yöntem çeşitliliği ile birlikte daha farklı ürünlerin de sektörde ön plana çıkması mümkün oluyor.

Yapı ve İnşaat Sektöründe Üretim Yapılan Diğer Alanlar

Türkiye’nin 2023 ideallerine emin adımlarla ilerlerken yapı ve inşaat sektöründeki çalışmaları da hız kesmeden devam eder. Sektörde üretimin farklı alanlara yayılmasında OSTİM önemli bir rol oynar. Bu çerçevede OSTİM çatısı altında üretimin gerçekleştiği alanlar aşağıdaki gibidir.

  • Yol Temizlik ve Güvenlik Ekipmanları
  • Tel Örgü ve Çit Sistemleri
  • Mobilya ve Dekorasyon
  • Mermer, Karo ve Granit
  • Kalorifer Kazanları – Doğalgaz – Tank ve Silo Sistemleri
  • İskele, Kalıp ve Prefabrik Yapı Sistemleri
  • İnşaat Proje ve Mühendislik
  • Çelik Kapı ve Para Kasaları
  • Asansör, Vinç ve Yürüyen Merdiven Sistemleri

Türkiye Ankara’da üretim emin adımlarla hedeflerine ulaşmak adına çaba sarf ederken OSTİM, üretim şehri rolünü de yerine getirmeyi başarır.