Anasayfa ›› Akar: “Bizi Kimseye Muhtaç Etmeyeceksiniz Siz Yapacaksınız”

Akar: “Bizi Kimseye Muhtaç Etmeyeceksiniz Siz Yapacaksınız”

OSTİM’li sanayicilere seslenen T.C. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: “Bizi kimseye muhtaç etmeyeceksiniz siz yapacaksınız. Çok şükür çok güzel işler yapıldı, yapılmaya devam edilecek.”

26 May 2023 Cum | 10:21
Akar: “Bizi Kimseye Muhtaç Etmeyeceksiniz Siz Yapacaksınız”

T.C. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar OSTİM’li sanayicilerle buluştu. Programın açılışında konuşan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’lilerin savunma sanayi alanındaki çalışmalarını anlattı. Aydın, 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’nda OSTİM’li sanayicilerin devletin ilgili makamlarına askerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini ifade eden bir yazı yazdıklarını hatırlattı.

OSTİM’li sanayicilere hitap eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da şunları söyledi: iz başardığınız zaman Türkiye kazanıyor, TSK kazanıyor. Bütün Afrika, bütün Avrupa, bütün Orta Asya sizi bekliyor. Bugüne kadar ki emeklerinizden dolayı kutluyorum. Türkiye değerleri, tarihi, coğrafyası, ordusuyla çok büyük ve güçlü bir ülke. Etki alanımız büyüdü, Afrika’da, Orta Asya da durmayın bu etki alanımızı kullanın.”

Savunma sanayindeki millileştirme çalışmalarını da hatırlatan Akar, “Bizi kimseye muhtaç etmeyeceksiniz siz yapacaksınız. Çok şükür çok güzel işler yapıldı, yapılmaya devam edilecek.” dedi.

İlgili Görseller