Anasayfa ›› Altınok: “Ankara’yı Sanayi ve Ticaretin Merkezi Yapacağız”

Altınok: “Ankara’yı Sanayi ve Ticaretin Merkezi Yapacağız”

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara’yı sanayi ve ticaretin merkezi yapacaklarını belirterek, “Sanayicilerimizle oturup konuşacağız. Her türlü desteği vereceğiz.” dedi.

01 Şub 2024 Per | 10:40
Altınok: “Ankara’yı Sanayi ve Ticaretin Merkezi Yapacağız”

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok ve Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Aydoğan, OSTİM’i ziyaret ederek sanayicilerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu; projelerini paylaşarak, görüş, öneri ve talepleri dinledi.

OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “OSTİM, kuluçka merkezi gibi Ankara’yı sanayiye dönüştürebilen bir merkez. Bölgemizi sıradan iş yapan değil teknoloji üreten; teknoloji ile bilgiyi buluşturan bölge olmasını hedefliyor, bu yönde gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Firmalarımızın ürünleri dünyayla rekabet edebiliyor. Şirketlerimiz ürünlerini ihraç etmek zorunda. OSTİM’in oluşturduğu kümelenmeler sayesinde dünyanın birçok yerindeki fuarlarda OSTİM’li firmalarını, dünyanın her yerinde OSTİM’in ürünlerini görebilirsiniz.” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Aydoğan, ilçede ayak basmadıkları cadde ve sokak olmadığını, Yenimahalle’yi çok iyi tanıdığını belirterek projeleriyle hizmete talip olduklarını kaydetti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, OSTİM’in, Türkiye ekonomisine ciddi katkılarının olduğunu vurguladı.

Altınok şunları söyledi: “Ankara’yı sanayi ve ticaretin merkezi yapacağız. Ankara başkentimiz, ülkemizin merkezi. Kara yolu, hava yolu, demir yolu avantajlarımız var ama Ankara, sanayi ve ticarette olması gereken yerde olamadı maalesef. Birçok ilimizde Başkent’ten daha fazla OSB var. Başkent’te daha çok alanların olması lazım. Onun için belediye başkanlarının vizyonu, destekleri önemli. Belediye başkanları; şehrin geleceğini planlar ve aynı zamanda geleceğini görendir. Yeni OSB’ler yapacağız, el ele vereceğiz. Sanayicilerimizle oturup konuşacağız. Her türlü desteği vereceğiz. Ankaralıların parasını, Ankara’ya harcayacağız. Ne kadar OSB sayısı çoğalırsa şehrimizin geliri de artacak.”

Altınok, Ankara’nın gündeminde olan fuar alanını 1 yıl içinde tamamlayacakları sözünü verdi.

İlgili Görseller