Anasayfa ›› Demiryolunda Millileşmenin İvmesi Artacak

Demiryolunda Millileşmenin İvmesi Artacak

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) yönetimiyle bir araya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, ulaşım yatırımları programında demiryolu sektörüne ağırlık verdiklerine dikkati çekerek, “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu güçlü iradeyle savunma sanayiinde yazılan başarı destanını raylı sistemler sektöründe de yazacağız. ARUS’u raylı sistemler sektöründeki yerli ve milli üretim başarısından dolayı kutluyorum. Bu başarı hikayesinin ivmesini artıracağız.” mesajını verdi.

24 Oca 2024 Çar | 04:18
Demiryolunda Millileşmenin İvmesi Artacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, ARUS yönetimiyle OSTİM OSB’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

Raylı sistemler sektörünün paydaşlarını bir araya getiren toplantıya; OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve ARUS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Turgay Gökdemir, TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Genel Müdür Yardımcıları İrfan İpşir ve Yusuf Aldemir, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Ufuk Yalçın, Aselsan, TÜBİTAK RUTE ve ARUS yönetim kurulu üyeleri katıldı.

ARUS Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş, kümelenmenin raylı sistemler sektöründeki önemine dikkat çekerek, kümelenmeyle birlikte raylı sistemlerde Türkiye’ye kazandırılan milli markalar hakkında bilgi verdi.

ARUS Yönetim Kurulu Üyeleri, üretim, Ar-Ge, ihracat, standardizasyon ve yerlileştirme başlıklarındaki görüş ve taleplerini Bakan Yardımcısı Boyraz’la paylaştı. 

“Bakanlığı paydaşınız olarak görün”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, ARUS üyelerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun selamlarını iletti. Boyraz, Bakanlığın ulaşım yatırımları programında raylı sistemlere ve demiryollarına ağırlık verdiğini dile getirdi.

Türkiye’nin demiryolu sektöründe söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Boyraz, “Anadolu insanının ‘ben bu işi yapabilirim’ özgüvenini Hükümet olarak destekliyoruz. Milletimize destek verildiği zaman her şeyi yapabileceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu güçlü iradeyle savunma sanayiinde yazılan başarı destanını raylı sistemler sektöründe de yazacağız. Bakanlığımızı tedarikçi olarak değil paydaşınız olarak görün. ARUS’u raylı sistemler sektöründeki yerli ve milli üretim başarısından dolayı kutluyorum. Bu başarı hikayesinin ivmesini artıracağız.” mesajını verdi.

İlgili Görseller