Anasayfa ›› Diploma ve Ustalık Belgesiyle Mezun Oldular

Diploma ve Ustalık Belgesiyle Mezun Oldular

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda CNC ve Elektrik-Elektronik alanında Meslek Edindirme Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler, meslek lisesi diploması ve ustalık belgesi alarak mezun oldu.

20 Eki 2022 Per | 12:32
Diploma ve Ustalık Belgesiyle Mezun Oldular

OSB Mesleki Eğitim Merkezleri Projesi kapsamında sanayide ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünü karşılamak üzere OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda OSTİM Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Elektrik-Elektronik alanında; Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de CNC alanında Meslek Edindirme Kursu’na katılan öğrenciler başarıyla mezun oldu.

Kursu tamamlayan 22 öğrenci için OSTİM OSB Konferans Salonu’nda mezuniyet töreni düzenlendi. Törene; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, OSTİM Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tuncay Uçar, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bayram Arslanoğlu, öğretmenler ve sanayiciler katıldı.

“Örnek bir model oldu”

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan mesleki ve teknik eğitimde iş birliği protokolü sonrasında hızlıca çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Arıcı OSTİM’de yürütülen çalışmaları şu şekilde anlattı: “Sanayicilerimizin CNC ve Elektrik-Elektronik alanlarında nitelikli personel ihtiyacı için çalışmalara başladık. OSTİM Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile kurslarımıza başladık.

Firmaları ve kursiyerleri eşleştirdik. Kursiyerlerimizi iyi derecelerle mezun oldular. Kursiyerlerimizi yalnız bırakmadık. Eğitim süreleri boyunca sürekli yanlarında olduk. Hem bizim için hem de firmalarımız için çok kıymetli kursiyerlerimiz.

22 kursiyerimiz 1 gün okulda 5 gün de atölyede eğitim alarak Meslek Edindirme Kursu’ndan mezun oldular. Mesleki eğitimin işin başında alınmasını hayal ediyorduk. Bizim içinde örnek bir model oldu. Bundan sonrası içinde programın çerçevesini genişleterek bu sayıları artırmayı hedefliyoruz.”

“Gurur yaşıyoruz”

OSTİM Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tuncay Uçar da şu görüşleri paylaştı: “Sanayiye ve üretime 22 öğrencimizi kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. OSTİM Yönetimi bize bütün imkanlarını sundu. İş verenlerimizle kursiyerlerimizi eşleştirdik. Sanayicilerimize de teşekkür ederim. Kursiyerlerimizi mezun ederken hem meslek lisesi diploması hem de ustalık belgesi ile uğurluyoruz.

Başarılı işler yapacaklar”

Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bayram Arslanoğlu, teknik personele duyulan ihtiyaca dikkat çekerek Kurs programına destek veren firmalara ve OSTİM Yönetimine teşekkür etti. “Bu ihtiyacı karşılayabildiğimiz zaman yüksek teknoloji üretim çalışmalarına çok önemli katkı sunacağımızı düşünüyorum.” diyen deneyimli eğitimci mezunlara şu mesajı verdi: “Bu kurstan mezun olan arkadaşlarımızın alanlarından ayrılmadan sabırla devam edip daha yüksek ücretle ve başarılı işler yapacaklarına inanıyorum.

“OSTİM istihdamda her zaman gayret sahibi”

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Yenimahalle’de çalışmaktan gurur duyduğunu ve çok güzel işlerin yapılacağına inandığını söyledi.

OSTİM ve İvedik Organize sanayi Bölgelerine dikkat çeken Karakuş, “Meslek liselerimiz donanımlı atölyeleriyle öğretmenleriyle hazır bir şekilde öğrencilerimizi bekliyor. En önemlisi de bu meslek liselerinden mezun olacak öğrencilerimizin istihdamla buluşması Yenimahalle’de sağlanacak bir ortam.

OSTİM Yöneticilerimiz her zaman öğrencilerin istihdam edilmesi noktasında her zaman gayret sahibi. İnşallah bu çalışmalar artarak devam eder. İş yeri sahiplerimize teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizin de ülkemize güzel şekilde hizmet edeceğine inancım tam. Mezuniyetin hayırlı olmasını diliyorum.” değerlendirmesini yaptı.

“Böyle hayırlı bir işe imza atmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Meslek Edindirme Kursu’nun düzenlenmesi ve tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, şunları söyledi: “Böyle hayırlı bir işe imza atmış olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bu işte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Değerli kursiyerlerimizin de yolunun bahtının açık olmasını diliyoruz. İnşallah onların hayatı bundan sonra daha da iyi noktalara gider.”

İlgili Görseller