Anasayfa ›› Elektrik Birimi

Elektrik Birimi

Enerji Müdürlüğü, EPDK’ dan 2009 yılında almış olduğu Dağıtım Lisansı ile elektrik enerjisinin serbest piyasadan en uygun fiyatla tedarik edilerek ucuz, kesintisiz ve kaliteli olarak sanayicimize sunulmasını sağlar. Aynı zamanda elektrik şebekesinin iyileştirilmesi, bakımlarının yapılması ve elektriğin abonelerimize satışının yapılması görevlerini yürütmektedir.

Elektrik enerjisi TEİAŞ’a ait Macunköy ve OSTİM Trafo Merkezinden yedekli olarak iki noktadan bağlantı yapılarak sağlanmaktadır. Şebekemizde 6 adet Dağıtım Merkezi ve 94 adet Trafo Merkezi bulunmakta olup, toplam  kurulu gücü 118 MVA dır.

Yıllık elektrik tüketimi ise 140.000.000 kwh olup her yıl artış göstermektedir.

Kar amacı gütmeden elektrik dağıtım hizmeti sunan OSTİM OSB, aynı zamanda serbest tüketici hakkını kullanarak işletmelerin daha ucuz elektrik kullanmalarını ve maliyetlerinin azalmasını sağlamaktır. Bu kapsamda elektrik hizmeti; tarife grubu ve normal piyasa koşullarına göre %20 - 30 oranları arasında daha uygun olarak verilmektedir.

5500 adeti işyeri, 2200 adeti büro ve mesken olmak üzere toplam 7700 abonemiz bulunmaktadır.

Bölgenin büyümesi ve gelişmesi göz önünde bulundurularak yeni Trafo Merkezleri ve altyapı tesisleri ile mevcut tesislerin iyileştirilmesi ve güçlendirilmesi yapılmaktadır.

Güç artırım taleplerinin ivedilikle ve en ekonomik şekilde karşılanması için çözümler üretilmektedir.

Şebekemizin gerekli bakım ve kontrolleri donanımlı cihazlar ile düzenli olarak yapılmakta, arıza oluşmadan tamiratlar gerçekleştirilerek sürekli ve kesintisiz elektrik sağlanmaktadır.

Arızalara 7/24 müdahale edilmekte ve en kısa sürede arızalar giderilmektedir.

 

Elektrik Abonelik işlemleri için Tıklayın

Elektrik Proje Onay, Tesisat Muayene ve Kabul için Tıklayın

 

Tel: (0312) 385 50 90 (1101)

 

Arıza İhbar

SABİT TELEFON: 0312 354 50 72

CEP TELEFON: 0530 930 69 88