Anasayfa ›› Geleceğin Meslekleri Bu Okulda

Geleceğin Meslekleri Bu Okulda

OSTİM OSB Teknik Koleji, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümleriyle geleceğin mesleklerine talip olan öğrencileri bekliyor.

19 Tem 2022 Sal | 05:46
Geleceğin Meslekleri Bu Okulda

OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü, OSTİM Teknik Üniversitesi ve Açı Eğitim Kurumlarının iş birliğiyle 2021-2022 yılı eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini kabul eden OSTİM OSB Teknik Koleji, 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde de geleceğin mesleklerine talip olan öğrencileri bekliyor.

Öğrencilerini mesleki eğitimin tüm avantajlarından yararlandıran OSTİM OSB Teknik Koleji’nin mezunlarına sunduğu kazanımlar şu şekilde; Üniversiteye hazırlıkta etkin eğitim, üniversiteye geçişte tercih ve puan önceliği, alan ve dalda diploma, ustalık ve kalfalık belgesi, teknisyenlik unvanı (Bu unvanla kendi adlarına iş yerlerini açabilirler.) EUROPASS Belgesi. (Bu belge ile AB ülkelerinde geçerli transkript alarak çalışma avantajı elde edebilirler.) Usta öğreticilik belgesi, (Bu belge ile alanlarında eğitim vermeye hak kazanırlar. KOSGEB’den Genç Girişimci Desteği Belgesi (Bu belge ile kendi iş yerlerini açarken KOSGEB’den hibe alabilirler.)

Öğrencileri ne bekliyor?

OSTİM OSB Teknik Koleji’nde eğitim alan öğrenciler geleceğin mesleki yetkinliklerini kazanırken, okulun geniş ve ferah yapısında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri rahatlıkla hayata geçirebiliyor.

21.000 m2 kampüs alanına sahip olan okulda, 4 adet laboratuvar, beden eğitimi salonu, halı saha, basketbol sahası, tenis sahası, voleybol sahası, 9.200m2 kapalı alan, 800 kişilik yemekhane ve kafeterya, geniş teneffüs alanları, servis otoparkı, yürüyüş alanı, 60 adet tam donanımlı derslik, kütüphane, 8 atölye.

OSTİM OSB Teknik Koleji hakkında https://ostimosbteknikkoleji.com/ adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

İlgili Görseller