Anasayfa ›› ICDDA Beşinci Kez Kapılarını Açıyor

ICDDA Beşinci Kez Kapılarını Açıyor

Türkiye’nin önde gelen etkinliklerinden Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA 2022) beşinci kez kapılarını açıyor.

05 Tem 2022 Sal | 05:48
ICDDA Beşinci Kez Kapılarını Açıyor

Dev buluşma; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı destekleri, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) organizatörlüğünde 12-14 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara’da, ATO Congresium’da gerçekleştirilecek.

ICDDA 2022 etkinliğinde; B2B organizasyonlarında dünya lideri olan ve Eurosatory 2022 ile Farnborough International Airshow 2022’nin de aralarında bulunduğu birçok organizasyonda B2B hizmeti sunan Fransız VIMEET firması eş organizatör olarak yer alacak.

Zengin içerik ve iş fırsatları

Askeri ve sivil, savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana sanayi ve KOBİ firmalarına; yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak için yardım etmeyi hedefleyen ICDDA; kendine has ihtiyaçları ve fırsatları olan hedef ülke ve bölgelerin ortaya çıkarılması ve savunma ve havacılık sektörlerinde potansiyel iş birliği imkanlarının somut adımlara dönüştürülmesi amacıyla ikili iş görüşmeleri, konferanslar, seminerler ve endüstriyel ziyaretleri kapsıyor.

Zengin programıyla ülkemizdeki iş ve yatırım fırsatlarının ortaya çıkarılması bakımından son derece önem taşıyan ICDDA, üretici ve hizmet sağlayıcı firmalar ile satın alma ve tedarik zinciri yetkilileri arasında önceden planlanan ikili iş görüşmeleri sayesinde tedarik zinciri odaklı iş birliği ve iş fırsatları yakalamak açısından verimli bir platform.

Katılımcı firmaların üç gün boyunca, orijinal ekipman üreticileri (OEM),  1. ve 2. seviye tedarikçiler ve ilgili kurumlarla buluşarak sivil ve askeri alanda uzmanlaştıkları kabiliyetlerini sunma fırsatı yakalayacakları ICDDA 2022’de; sivil havacılık, kara-deniz-hava sistemleri, anayurt güvenliği teknolojileri, sürdürülebilirlik ve tedarik zincirinin geliştirilmesi gibi konularda, deneyimli moderatörler eşliğinde bir dizi konferans da düzenlenecek.

Etkinliğin 2. ve 3. günleri profesyoneller için pazarın; bilimsel, endüstriyel, teknik ve ticari değişimlerinin paylaşılması ve kavranması açısından önemli bilgiler ve paneller sunuyor.

Son olarak 23-25 Ekim 2018'de gerçekleştirilen 4. ICDDA’de 60 ülkeden 260 firmanın katılımıyla 5.700 B2B görüşmesi gerçekleştirilmişti. Yurt dışından ve Türkiye'den sektörün lider firmalarının katılımının yanı sıra,  devlet kurumları, askeri makamlar ve yüzlerce yetenekli küçük ve orta ölçekli işletmeler de etkinliğe katılmıştı.

Teyitler başladı

OSSA’dan verilen bilgide, ICDDA 2022 etkinliğine; Azerbaycan, Brezilya, Kanada, Birleşik Krallık, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Nijerya, Norveç, Pakistan, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Çekya, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Gürcistan, Moldova, Bosna ve Hersek, Kuzey Makedonya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Litvanya, Letonya, Polonya, Ürdün, Sudan, Irak, Fas, Mısır, Cezayir, Kenya, Tanzanya, Gana, Senegal, Etiyopya, Güney Afrika ve daha birçok ülkeden ana yüklenici firma ve kuruluşların yanı sıra ülkemizin önde gelen vakıf ve özel ana sanayii şirketleri; ASELSAN, Türk Havacılık Uzay Sanayii, ROKETSAN, HAVELSAN, TEI, ASPİLSAN, İŞBİR,  FNSS, Kale Aero, Meteksan, BMC, Otokar, MKE’n,n ICDDA 2022 etkinliğine davet edildiği ve katılım teyitleri alınmaya başlandığı bildirildi.

Türk ve Uluslararası Sanayicileri bir araya getirmek amacıyla, savunma ve havacılık sektörlerinin kalbi Ankara’da düzenlenen ICDDA 2022 hakkında daha fazla bilgiye www.icdda.com.tr sitesinde yer alıyor. E posta adresi ise info@ostimsavunma.org