Anasayfa ›› İşletmeler Stajyerlerini Ulusal Programdan Seçebilir

İşletmeler Stajyerlerini Ulusal Programdan Seçebilir

Ulusal Staj Programı ile staj yapacak öğrenciler firma ve kamu kurumlarıyla buluşturuluyor. T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Birim Müdürü Prof. Dr. Duygu Kızıldağ OSTİM OSB Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek Ulusal Staj Programı hakkında bilgi verdi.

29 Tem 2022 Cum | 03:52
İşletmeler Stajyerlerini Ulusal Programdan Seçebilir

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve Kümelenme yöneticileriyle bir araya gelen Kızıldağ, Ulusal Staj Programı’na özel sektör işletmelerinin ilgisinin artırılması konusunda görüş alış verişinde bulundu.

İşverenlerin https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden programa kayıt olarak istediği nitelikteki stajyere ulaşabileceğini belirten Kızıldağ, “Zorunlu olmayan staj programlarında da stajyerin sigortası Ulusal Staj Programı kapsamında üniversitesi tarafından yapılıyor. İşverenin talep etmesi halinde staj süresi 6 aya kadar uzatılabiliyor. Firmalar ihtiyaç duydukları niteliklerdeki personelle program sayesinde ulaşabilir ve staj sonrasında kadrosuna da rahatlıkla dahil edebilir.” dedi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Ulusal Staj Programının firmalara detaylarıyla tanıtılmasında ve öğrencilere OSTİM’deki işletmelerde staj imkanı sağlama noktasında destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

İlgili Görseller