Anasayfa ›› KOBİ’ler Bakanlık İstiyor

KOBİ’ler Bakanlık İstiyor

OSTİM Sanayi ve İşinsanları Derneği (OSİAD) Genel Kurulunda güven tazeleyerek yeniden OSAİD Başkanlığına seçilen Süleyman Ekinci, “Seçime giderken siyasilerden ülke ekonomimizin yüzde 98’ini temsil eden KOBİ’ler için bakanlık bekliyoruz.” dedi.

06 May 2023 Cmt | 02:15
KOBİ’ler Bakanlık İstiyor

OSİAD 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı OSTİM OSB Konferans Salonunda Yapıldı.

Genel Kurula; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, milletvekili adayları ve sanayiciler katıldı.

“Yerlilik ve millilik üretimden geçer”

OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekinci, OSTİM’in bir marka haline geldiğini vurgulayarak, “OSTİM’i bir marka haline getiren Orhan Aydın Başkanımıza teşekkür ederim.” dedi.

Kalkınma ve gelişmenin üretimden geçtiğini ifade eden Ekinci, “Bizim yerlilik ve millilik anlayışımız üretimden geçer. Bizim için yerlilik ve millilik kendi öz kaynaklarını korumaktan geçer.” değerlendirmesini yaptı.

Milletvekili adaylarının da bulunduğu salonda siyasetten beklentilerini de dile getiren Ekinci, “Seçime giderken siyasilerden ülke ekonomimizin yüzde 98’ini temsil eden KOBİ’ler için bakanlık bekliyoruz.” mesajını verdi.

“KOBİ’lerin rekabetçiliğini artırmak için çalışıyoruz”

 OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’li işletmelerin gelişimi için gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Aydın, “OSTİM'li KOBİ'lerin rekabetçiliğini artırmak için dünyanın gelişmiş ülkelerinin de uyguladığı kümelenme modelini bölgemizde uyguluyoruz.”

Tarih ve medeniyetimizin de üretime verdiği önemi hatırlatan Aydın, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek OSİAD'a çalışmalarında başarılar diledi.

“OSTİM modeli gurur verici”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, OSTİM'in Türk Dünyasında model olduğuna şahit olduğunu kaydetti. Zorlu, “Cumhurbaşkanlarından dinledim gurur duydum. Kazakistan Ankara Büyükelçiliği de yapan Canseyit Tüymabayev OSTİM modelini ülkesine taşıdı gurur verici. Ray mı üretiliyor, OSTİM burada, savunma sanayii mi OSTİM burada.” dedi.

“OSTİM ihtiyaç olan her yerde”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran: “OSTİM hem ülkemiz hem şehrimiz için çok kıymetli. Orhan Başkanımızla da çok önemli yerlere geldi OSTİM.

OSTİM ihtiyaç olan her yerde. Savunma sanayiinin kalbi Ankara, Ankara’nın kalbi OSTİM. Dünyanın en büyük savunma sanayi kuruluşları listesine giren 3 Türk firmamız Ankara’da bu şirketlerin tedariği de OSTİM'li işletmeler tarafından yapılıyor.”

Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç: “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken kalkınma olarak gideceğimiz çok yer alacağımız çok yol var. Yüksek katma değer üreten bir ülkeye dönüşmemiz en büyük beklentimiz.”

"OSTİM ve Türkiye sanayicilerinin emrindeyiz"

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek: “OSTİM ve Türkiye sanayicilerinin emrindeyiz.” Dedi. Yülek, dünyada sanayiciler tarafından kurulmuş tek üniversitenin OSTİM Teknik Üniversitesi olduğunu vurguladı.

“Üretenlerin önünü açmak zorundayız”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: “Üretenlere sahip çıkmak ve önünü açmak zorundayız.” Dedi.

Yaşar, sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerin yanlışlarını eleştirip doğrularını alkışlayarak demokrasiyi güçlendireceğine vurgu yaptı.

Genel Kurulda yapılan seçimde güven tazeleyen Süleyman Ekinci yeniden OSİAD Başkanı seçildi. OSİAD yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Esar Hisarcıklılar, Tayfun Angın, Ayşe Saraçoğlu, Ekrem Soylu, Ahmet Erbasan, Tamer Tuğlu, Muzaffer Bilgin, Begüm Beyazkılıç, Onur Öztuna, Mert Taş.

İlgili Görseller