Anasayfa ›› OSB Hizmetlerini Web ve Mobil’den Sunuyor

OSB Hizmetlerini Web ve Mobil’den Sunuyor

OSB yönetiminde Türkiye’nin uluslararası markası OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü kaliteli, yenilikçi ve kesintisiz hizmetleri sürdürülebilir şekilde sunma misyonuyla katılımcılarına verdiği hizmetleri web sayfası ve mobil uygulamaya taşıdı. OSB süreçlerine e-yönetim anlayışını getiren OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü katılımcı firmalara kaynak tasarrufuyla birlikte hizmet süreçlerini de hızlandırdı.

04 Nis 2024 Per | 11:41
OSB Hizmetlerini Web ve Mobil’den Sunuyor

Enerji, çevre, ruhsat, müşteri ilişkileri, imar, evrak gönderimi ve mali süreçlerin bütüncül bir yaklaşımla mobil platform ve web sayfası üzerinden gerçekleştirilmesi için çalışmalarını tamamlayan OSTİM OSB, 2022 yılında faaliyete geçirdiği uygulamalar sayesinde OSB personeli tarafından kağıt üzerinde formlarla yapılan işlemleri dijital ortama taşıdı. Bu sayede katılımcı firmaların zaman, ulaşım, kırtasiye maliyetlerinde ciddi tasarruflar sağlanırken OSB personelinin tüketimleri de önemli ölçüde azaldı.

OSB iş ve işlemlerine uzaktan erişebilirlik hem OSB yönetimine hem de OSB katılımcılarına önemli kolaylıkları beraberinde getirdi. OSTİM OSB katılımcısı firmalar tüm hizmetleri mobil uygulama veya www.ostimonline.com sayfası üzerinden 7/24 alma imkanına kavuştu.

6.500’den fazla firmanın faaliyet gösterdiği OSTİM’de firmalar, elektrik – doğal gaz ve tüm OSB faturalarını online olarak ödeyebilirken elektrik – doğal gaz abonelik başvurusu, borcu yoktur yazısı, imar ekspertiz bilgisi, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı başvurusu, müşteri ilişkileri şikayet ve talep sorgulama, tapu ve banka uygunluk yazısı gibi hizmetleri zaman kaybetmeden ve OSTİM OSB Bölge Müdürlüğüne gelmeden ostimonline ve mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Hizmetlerde mobil takip

OSB Müdürlüğü saha personelleri tabletten mobil uygulama ile elektrik, doğalgaz, internet gibi hizmetlerin arıza takibi, borcundan dolayı kesim ve açma işlemleri, çevre ve diğer denetim işlemleri işyeri açma ruhsatı başvuru ve denetim işlemlerini de gerçekleştiriyor. Muhasebe birimi sanal vezne ile fatura tahsilatları yapabilirken dilekçe, evrak kayıt ve başvuru işlemleri de mobil uygulama ve web sayfası üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

OSTİM online ile OSTİM’de iş süreçleri kolaylaşarak zaman ve maliyet kalemleri azaldı, fatura tahsilatları arttı ve işlemlere ilişkin tüm veriler hatasız gözlemlenebilir hale geldi. Fiziksel pos makinesi, çek, senet gibi araçların kullanımını azaltarak çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir ödeme altyapısı oluşturulan uygulama ile çevresel verimliliğe de önemli katkı sunuldu.