Anasayfa ›› OSTİM 2023 İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

OSTİM 2023 İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

OSTİM 2023 Yılı İstişare Toplantısı, OSTİM OSB Konferans Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda OSTİM’li işletmeler, çalışanlar, eğitim kurumları, kamu kuruluşları ve paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen faaliyetler ve gelecek hedefleri tartışıldı.

17 Oca 2023 Sal | 06:04
OSTİM 2023 İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’de yaşayan, üretim yapan ve çalışanlarla bölgenin sorunlarını ve geleceğini görüşmek üzere bir araya geldiklerini kaydetti. Aydın, “İstiyoruz ki katılımcılarımız bilgilerini, tecrübelerini ve akıllarını bizimle paylaşsınlar, sorunlarımızın çözümüne katkıda bulunsunlar. Gerçekten katılımcılarımızın yol göstermesine ihtiyacımız var.” dedi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, toplantıya OSTİM’i temsil eden tüm kesimlerden katılımcıların gelmesi için planlama yaptıklarını kaydetti. Arıcı, 2022 yılı faaliyetleri ve 2023 çalışma planını sundu.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı’nın moderatörlüğünde oluşturulan çalışma gruplarında: İmar ve Altyapı, Çevre, Güvenlik, Temizlik, Elektrik ve Doğal gaz, Basın, Tanıtım ve Müşteri İlişkileri, Kümelenmeler, Mesleki ve Teknik Eğitim, İstihdam, Dış Ticaret ve İhracat, Sanayi-Üniversite İş birliği, Teknopark, Dijitalleşme ve Yeşil Dönüşüm, Proje Destek Ofisi, Rekabetçi ve Yenilikçi Projeler başlıklarında katılımcıların görüş ve talepleri alındı.

OSTİM ile OSB kurulumu ve işletilmesi konusunda anlaşma imzalayan ve çalışmaları başlanan Özbekistan Ohangaron Tech Industrial’in yöneticileri de toplantıya katıldı. Ohangaron Tech Industrial Genel Müdürü Jamshid Khidoyatov, “İstişare toplantısına katılarak yeni tecrübeler edindik. OSTİM’in tüm tecrübelerini öğrenmek istiyoruz.” dedi.

İlgili Görseller