Anasayfa ›› OSTİM’in Bilgi ve Deneyimi Özbek Valilerle Paylaşıldı

OSTİM’in Bilgi ve Deneyimi Özbek Valilerle Paylaşıldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Türk Devletleri Teşkilatı bünyesindeki üye ve gözlemci ülkeler ile İnsan Kaynakları alanında iş birlikleri kapsamında Özbekistan’dan gelen 17 Bölge Valisi ve 2 Şehir Valisinden oluşan kamu yöneticileri heyetiyle OSTİM’in bilgi ve deneyimi paylaşıldı.

21 Ara 2023 Per | 05:34
OSTİM’in Bilgi ve Deneyimi Özbek Valilerle Paylaşıldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Türk Devletleri Teşkilatı bünyesindeki üye ve gözlemci ülkeler ile İnsan Kaynakları alanında iş birlikleri yürütüyor.

Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına bağlı Kamu Hizmetlerini Geliştirme Ajansı ile imzalanan mutabakat zaptı kapsamında stratejik insan kaynakları yönetimi, çalışan eğitimi, yetenek yönetimi vb. alanlarda ortak faaliyetler gerçekleştiren T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Özbekistan 17 Bölge Valisi ve 2 Şehir Valisi’nden oluşan heyeti bilgi ve deneyim edinme amacıyla OSTİM OSB ile buluşturdu.

Özbekistan Cumhuriyet İdaresi Başkanlığından Muzaffar Makhmadamınov başkanlığındaki heyet, OSTİM’den OSB kurulumu, yönetimi ve enerji sistemleri hakkında bilgi aldı.

“İş birlikleri için gönlümüzü koyduk”

Heyete hitap eden OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “İş birliklerini geliştirmek için gönlümüzü koyduk. Türkiye ve Özbekistan'ı ayırmıyoruz. Sizde olanları almak bizdekileri de sizlerle paylaşmak için çalışıyoruz. Burası sizin. Ekibimizle birlikte Valilerimizin emrine amadeyiz.” dedi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, heyete, OSTİM hakkında bilgiler verdi. Ohangaron Tech Industrial ile yürüttükleri OSTİM modeli transferi çalışmalarını anlatan Arıcı, OSTİM’in Özbekistan’daki faaliyetlerinin giderek arttığını kaydetti.

OSTİM OSB’de elektrik ve doğal gaz yönetim sistemi hakkında heyete detaylı bilgi veren Arıcı, katılımcıların sorularını cevaplandırdı.