Anasayfa ›› OSTİM’in Ortak Aklı İstişare Toplantısında Buluştu

OSTİM’in Ortak Aklı İstişare Toplantısında Buluştu

OSTİM OSB Geleneksel İstişare Toplantısında konuşan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Bölgemiz için, ülkemiz için daha iyi daha güzel yapılması gereken işleri nasıl yapabiliriz. Bu konuda buradaki ortak akıldan yararlanmak istiyoruz. Fikirlerinizi bizimle cömertçe paylaşmanızı bekliyoruz.” dedi.

18 Oca 2024 Per | 04:13
OSTİM’in Ortak Aklı İstişare Toplantısında Buluştu

OSTİM OSB Geleneksel İstişare Toplantısı OSTİM’li iş insanı, çalışan, akademisyen, eğitimci, kamu kurumları, küme ve kooperatif temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, 2023 faaliyetleri ve 2024 çalışma programını sundu.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, istişare toplantısının önemine dikkat çekerek, “OSTİM’in tamamını temsil eden kurum, kuruluş, sanayici, çalışan, hemen hemen herkes. OSTİM’de 6 bin 500’den fazla firma ve 65 binin üzerinde çalışan olduğunu tahmin ediyoruz. Katılımcılarımız, OSTİM’in tamamını temsil ediyor. İstişare toplantımızla OSTİM’in tamamına ulaşmış olduğumuzu düşünüyoruz.” dedi.

Katılımcı bir yönetişim anlayışıyla hareket ettiklerini kaydeden Aydın, şunları paylaştı. “Bölgemiz için, ülkemiz için daha iyi daha güzel yapılması gereken işleri nasıl yapabiliriz. Bu konuda buradaki ortak akıldan yararlanmak istiyoruz. Fikirlerinizi bizimle cömertçe paylaşmanızı bekliyoruz. Eleştiri ve katkılarınız bizim için çok değerli.”

OSTİM’in sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir kurum olduğunu dile getiren Başkan Aydın, “Sadece OSTİM bölgesinden değil, kümelenmeleriyle Ankara’nın tamamından ve Türkiye’nin birçok şehrindeki üyelerimizden de sorumlu hissediyoruz.  Sorumluluğumuz bununla bitmiyor. İslam coğrafyasından, Türk coğrafyasından, Afrika’dan OSTİM’de yapılan iyi ve güzel uygulamaları ülkelerine taşımak isteyen ve bizden destek ve tecrübe transferi talep eden insanlara karşı da kendimizi sorumlu hissediyoruz. Aklımızı, bilgimizi ve tecrübemizi bir araya getirerek hep beraber bu çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Katılımcılarımızın katkılarıyla da inşallah daha güzellerini hayata geçirebiliriz.” mesajını paylaştı.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen masa çalışmasında 200’e yakın katılımcı; imar ve altyapı, çevre, güvenlik, temizlik, elektrik ve doğalgaz, basın, tanıtım ve müşteri ilişkileri, kümelenmeler, mesleki ve teknik eğitim, istihdam, dış ticaret, sanayi-üniversite işbirliği, teknopark, dijitalleşme ve yeşil dönüşüm, proje destekleri, rekabetçi ve yenilikçi projeler başlıklarında görüş ve önerilerini paylaştı.