Anasayfa ›› OSTİM'in Özbekistan'daki Çalışmaları Genişliyor

OSTİM'in Özbekistan'daki Çalışmaları Genişliyor

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü, Özbekistan'da Taşkent Vali Yardımcısı Sharof D. Rakhmanov ile bir araya gelerek yeni iş birlikleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu

26 Tem 2023 Çar | 04:32
OSTİM'in Özbekistan'daki Çalışmaları Genişliyor

OSTİM modeli ile kurgulanan Ohangaron Tech Industrial bölgesinin ardından, ülkede yeni sanayi bölgelerinin de OSTİM modeli ile kurulmasına ilişkin talepleri görüşmek üzere OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü, Özbekistan'da Taşkent Vali Yardımcısı Sharof D. Rakhmanov ile bir araya geldi.

Vali Yardımcısı Rakhmanov, Taşkent'in genel sosyo ekonomik ve sanayileşmesi ile ilgili bilgiler verdi.

OSTİM Yönetimi de OSTİM’in genel yapısı, işleyişi, kurumları ve OSTİM modeliyle ilgili bilgiler verdi.

Yeni iş birlikleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantıda Ohangaron Tech Industrial hakkında da bilgilendirme yapıldı. Son iki yılda gerçekleştirilen OSTİM'in Özbekistan programları ve ikili iş birliği görüşmeleri de anımsatıldı.

Yeni çalışma başlıklarının belirlendiği toplantıda bu başlıklara yakın zamanda yoğunlaşılacağı ve iş birliklerinin artırılacağı konusunda görüş birliğine varıldı.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Taşkent Vali Yardımcısına ABD'li yazar S. Frederick Starr tarafından kaleme alınan Orta Asya'nın bilim ve teknolojide dünyaya mal olmuş gelişimini anlattığı Kayıp Aydınlanma Arap Fetihlerinden Timur'a Orta Asya'nın Altın Çağı kitabını hediye etti. Başkan Aydın, kitabın Özbekçeye çevrilerek, yöneticiler başta olmak üzere herkese okutulabilmesi ricasında bulundu.

İlgili Görseller