Anasayfa ›› OSTİM’li Gençler Bayramını Bilim Şenliğiyle Kutladı

OSTİM’li Gençler Bayramını Bilim Şenliğiyle Kutladı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı OSTİM'de Bilim Şenliğiyle kutlandı. OSTİM OSB Teknik Koleji öğrencileri geliştirdikleri bilimsel projeleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda OSTİM'de sergiledi.

19 May 2023 Cum | 04:13
OSTİM’li Gençler Bayramını Bilim Şenliğiyle Kutladı

OSTİM OSB Teknik Koleji 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerinin web yazılım, robotik kodlama, yenilenebilir enerji teknolojileri, grafik animasyon, nesne tabanlı programlama, bilgisayarlı tasarım uygulamaları, bilişim teknolojileri ve mobil uygulama alanlardaki projeleri sergilendi.

OSTİM OSB Teknik Koleji Bilim Şenliğine, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ankara Vakıflar Bölge Müdürü Ferhat Türkoğlu, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve öğrencilerin aileleri katıldı.

OSTİM OSB Teknik Koleji Kurucusu Hüseyin Ulusal, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde ileri düzey tekniklerle gerçekleştirdikleri mesleki ve teknik eğitimle öğrencilere uluslararası düzeyde yetkinlik kazandırdıklarını kaydetti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, uygulamalı eğitimin önemine dikkat çekerek, “Bu okulun bir anlamı var. Sanayi bölgesinde bulunması. Beklentimizin üzerinde nitelikli projelerle karşılaştık. Tebrik ediyoruz. Başarılarınızın artarak devamını dilerim.” dedi.

Ankara Vakfılar Bölge Müdürü Ferhat Türkoğlu, OSTİM’i çok uzun zamandan bu yana tanıdığını dile getirerek, “OSTİM her zaman gurur duyduğumuz bir bölge oldu. Bu güzel okulu bu hale getiren kurucularımıza, OSTİM yönetimine, ailelerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim, öğrencilerimize başarılar dilerim.” dedi.

100'den fazla proje sergilendiği şenlikte, okul turnuvasında şampiyon olan takıma ödülleri de verildi.

İlgili Görseller