Anasayfa ›› OSTİM’li Öğrenciler İş Dünyasına Yön Veren Firmalarla Buluştu

OSTİM’li Öğrenciler İş Dünyasına Yön Veren Firmalarla Buluştu

OSTİM Teknik Üniversitesi 3. Kariyer Günleri etkinliğinde iş dünyasına yön veren firmalarla öğrencilerini buluşturdu. Stantlı katılan 60’tan fazla kurum/kuruluş ve firmanın insan kaynakları yöneticileri öğrencilere, işe alım ve staj süreçleri ile ilgili bilgiler verdi.

14 Mar 2023 Sal | 04:36
OSTİM’li Öğrenciler İş Dünyasına Yön Veren Firmalarla Buluştu

OSTİM Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama, İş Başı Eğitim ve Mezunlarla İlişkiler Müdürlüğü tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Kariyer Günleri etkinliği öğrencileri iş dünyası temsilcileriyle bir araya getiriyor.

Etkinliğin açılışında konuşan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek Kariyer Günleri’ne katılan firmalara teşekkür etti. Yülek, “Mezun olduktan sonra öğrencilerimizin 3 ay içerisinde işe yerleşmesini istiyoruz. Öğrencilerimiz kendilerine ne kadar yatırım yapar ve sağladığımız imkanları kullanırsa hedefe o kadar hızlı varacaklardır.” mesajını verdi.

“OSB’lerde OSTİM etiketine itibar edilir”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in öğrenciler için farklı bir okul olduğunu belirtti. Aydın, “Gerçek hayatı öğretmeye ve yaşatmaya çalışıyoruz.” dedi. İş hayatı ile ilgili öğrencilere tavsiyeler veren Aydın, şunları söyledi: “Her yerde çalışabilecek, işsiz kalmaktan korkmayacak aksine firmanın kaybetmekten korktuğu kişi olmalısınız. İnisiyatif alıp yapan ve sonuca ulaşan çalışan profili arıyor firmalar. Türkiye’nin her yerindeki Organize Sanayi Bölgelerine OSTİM etiketiyle gittiğiniz zaman mutlaka size itibar edeceklerdir. Ankara’da hangi sanayi firmasına giderseniz OSTİM’i bilir. Hangi firmanın kapısını çalarsanız OSTİM etiketi işinize yarayacaktır. OSTİM’le ilginizi ve ilişkinizi hiçbir zaman kesmeyin. Biz her zaman sizin yanınızdayız.”

OSTİM Sanayici ve İş İnsanları Derneği (OSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekinci, öğrencilere işlerinde en iyisini yapmaları gerektiğini anlattı. Ekinci, “Hepimizin bu ülkeye sorumlulukları var bununla ilgili gayret sarfetmeliyiz. Sizler sorumluluğunuzu yerine getirin zaten aranan personel olursunuz. Bu ülke bizim çalışmaktan ve üretmekten başka çaremiz yok. Herkes sorumluluğunun farkında olsun ve yapacağının en iyisini yapsın.” dedi.

Programda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Demir ve Furkan Metin’de öğrencilere kariyerlerini planlama süreçlerinde tavsiyelerde bulundu.

OSTİM Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Kurucusu Prof. Dr. Aziz Akgül de programın sonunda İstatistiksel Analiz Teknikleri Kitabı’nı tanıttı.

İŞKUR, OSTİM OSB İstihdam Ofisi, Havelsan, Aselsan, TÜBİTAK, Roketsan, STM, Hidromek, Dora Makine vb. 60’tan fazla kurum/kuruluş ve firmanın insan kaynakları yöneticileri stantlarında öğrencilere işe alım ve staj süreçleri ile ilgili bilgiler verdi.

İlgili Görseller