Anasayfa ›› Özbek – Türk OSB’si Özbekistan’ın Üretim ve İstihdam Gücüne Katkı Yapacak

Özbek – Türk OSB’si Özbekistan’ın Üretim ve İstihdam Gücüne Katkı Yapacak

Özbek – Türk Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları kapsamında T.C. Taşkent Büyükelçisi Dr. Olgan Bekar'ı ziyaret eden OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Türk-Özbek Sanayi Bölgesi'nin iki ülke arasındaki iş birlikleri ile Özbekistan'ın istihdam ve üretim gücüne önemli katkılar yapacağını vurguladı.

26 Şub 2024 Pzt | 02:20
Özbek – Türk OSB’si Özbekistan’ın Üretim ve İstihdam Gücüne Katkı Yapacak

Özbek-Türk Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları için Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te bulunan OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve OSTİM Global Direktörü Jamshid Khidoyatov, T.C. Taşkent Büyükelçisi Dr. Olgan Bekar'ı ziyaret etti. Arıcı ve Khidoyatov, Özbek-Türk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırım imkanları, sanayi bölgesinin yapısı ve Türkiye’deki OSB modelini bölgeye uygulama şekilleri hakkında Büyükelçi Bekar’a detaylı bilgiler aktardı.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Türk-Özbek Sanayi Bölgesi'nin iki ülke arasındaki iş birlikleri ile Özbekistan'ın istihdam ve üretim gücüne önemli katkılar yapacağını vurguladı.

T.C. Taşkent Büyükelçisi Dr. Olgan Bekar, OSTİM'in Özbekistan'daki faaliyetlerini yakından takip ettiklerini, sanayi bölgesinin Türkiye ve Özbekistan arasındaki ekonomik ilişkilere ciddi katkılar yapacağının altını çizdi.

Bekar, Özbekistan’a gelen Türk ve yabancı yatırımcıların Özbek-Türk Organize Sanayi Bölgesi’ne gelmeleri için destek olacağını bildirerek, “Büyükelçilik olarak her zaman yanınızdayız. Yapılan çalışmalar Türkiye ve Özbekistan açısından çok önemli.” dedi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı da T.C. Taşkent Büyükelçisi Dr. Olgan Bekar’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

İlgili Görseller