Anasayfa ›› Sanayiye Uyarlanabilir Fikirler OSTİM’de Ödüllendirildi

Sanayiye Uyarlanabilir Fikirler OSTİM’de Ödüllendirildi

Yaşam bilimleri ve sağlık alanında, sanayiye uyarlanabilir-ticarileştirilebilir ürün ve fikir geliştirme yarışması Bioinnovation 2023 Ödül Töreni OSTİM Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Yarışmada birincilik kürsüsüne İTÜ Catoflow ekibi çıktı.

08 May 2023 Pzt | 09:58
Sanayiye Uyarlanabilir Fikirler OSTİM’de Ödüllendirildi

Mamak Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü bünyesinde yer alan Mamak Füzyon tarafından düzenlenen Bioinnovation 2023 Yarışması’nın ödül töreni, OSTİM Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Törene AK Parti Ankara Milletvekili Arife Düzgün Polat, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yaşam bilimleri ve sağlık alanında, sanayiye uyarlanabilir-ticarileştirilebilir ürün ve fikir geliştirme yarışması olan Bioinnovation 2023’te birincilik kürsüsüne İTÜ Catoflow ekibi çıktı.

OSTİM ekosistemine davet

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, etkinliği düzenleyen Mamak Belediyesi’ne teşekkür ederek, “İyi bir alanda, iyi bir başlıkta yapılan bu çalışmanın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

OSTİM’in de benzeri alanlarda çalıştığının altını çizen Aydın, bölge ekosistemini tanıtarak şöyle devam etti: “OSTİM de bir teknoloji bölgesi alanı. Aynı zamanda OSTİM’de, Ankara’daki 7 üniversitenin ortak olduğu ama ağırlıklı olarak OSTİM’in içinde bulunduğu bir teknoloji geliştirme bölgemiz var; 200’e yakın girişimcisi olan bir merkezimiz. Bu merkezimizin içinde; üniversite ile beraber INNO:14 diye bir alanımız var.”

Yarışma birincisi olan takıma INNO:14 Hızlandırma Merkezi kanalıyla destek olabileceklerini kaydeden Aydın, “Ben bu vesileyle, bu başlıkla uyuştuğumuz için bu yarışmada birinci olan ekibimize bu merkezde bir yer tahsis etme konusunda katkı sağlamak istiyoruz. İnovasyon ve teknoloji ile ilgili OSTİM’de öğrencilerimizden başlayan ve ‘şirketimi borsaya açacağım’ deyinceye kadar olan soruların cevabını üreten bir ekosistem mevcut. Öğrencilerimizin projelerini hayata geçirme konusunda bize düşen bir şey olursa hazırız. Burada bir Melek Girişim Ağı var OSTİM’in yönettiği. OSTİM’in kendi oluşturduğu piyasada çok biline Girişim Sermayesi Yatırım Fonu var, projeler direkt yatırım yapabildiğimiz. Biz bu ekosistemin içindeyiz. Mamak Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bizim de kendileriyle birlikte yapabileceği çok şey olur.” ifadelerini kullandı.

İlgili Görseller