Anasayfa ›› “TEMSAN’ı Dünya Markası Yapmalıyız”

“TEMSAN’ı Dünya Markası Yapmalıyız”

TEMSAN’ı ziyaret eden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Türkiye’nin ve dünyanın TEMSAN'ın ürettiği ürünlere ihtiyacı var. TEMSAN'ı dünya markası yapmamız lazım.” dedi.

25 May 2023 Per | 03:21
“TEMSAN’ı Dünya Markası Yapmalıyız”

OSTİM heyeti, Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş.’yi (TEMSAN) ziyaret etti. TEMSAN Genel Müdürü Fatih Öztürk, kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Milli enerji teknolojileri geliştirme çalışmaları yaptıklarını kaydeden Öztürk, OSTİM’in üretim yeteneklerine dikkati çekerek, TEMSAN ve OSTİM iş birliğinin artırılmasının enerji sektörüne büyük katkı sağlayacağının altını çizdi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, TEMSAN’ın 1975’te Türkiye’nin Ağır Sanayi hamlesinde kurulmuş kritik bir kurum olduğunu hatırlattı.

Başkan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi, Ostim Teknopark, kümelenmeleri ve 6.500’den fazla firmasının üretim kabiliyetleriyle TEMSAN’la iş birliğine açık olduğunu vurguladı. Aydın, “Türkiye’nin ve dünyanın TEMSAN'ın ürettiği ürünlere ihtiyacı var. TEMSAN'ı dünya markası yapmamız lazım.” mesajını verdi.

Genel Müdür Fatih Öztürk OSTİM heyetine, üretim alanları, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini de tanıttı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Tasarım Merkezi’nde görev yapan mühendislere milli üretim ve TEMSAN’ın önemi hakkında kısa bir konuşma yaptı.

TEMSAN ziyaretine, OSTİM Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demiral Akbar, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik, OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü ve Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş katıldı.

İlgili Görseller